Əməkdaşlıq memorandumu
Tibbin müxtəlif sahələrində birgə elmi tədqiqatların aparılması və beynəlxalq əhəmiyyət kəsb edən davamlı tibbi təhsil fəaliyyətinin həyata keçirilməsi məqsədilə Azərbaycan Respublikası Dövlət Gömrük Komitəsinin Tibbi Xidmət İdarəsi ilə İ.M. Seçenov adına Birinci Moskva Dövlət Tibb Universiteti arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb.
İmzalanmış əməkdaşlıq memorandumuna əsasən tibbi təlimlərin sertifikatlaşdırılmasının, elmi-praktik tədbirlərin və tədqiqatların və həmçinin birgə təlim proqramıarının təşkili planlaşdırılır.
Bundan əlavə, Azərbaycan Respublikası Gömrük Komitəsinin DTXİ-nin Elmi-Praktik və Tədris Mərkəzi ilə İ.M.Seçenov adına BMDTU-nun Bakı filialının Tədris-Simulyasiya Mərkəzi arasında imzalanmış əməkdaşlıq memorandumu çərçivəsində, ekspert mübadiləsinin həyata keçirilməsi, nəzəri biliklərin və simulyasiya tədrisi vasitəsi ilə mütəxəssislərin praktiki bacarıqlarının mükəmməlləşdirilməsi üçün birgə tədbirlər planlaşdırılır.

Меморандум о сотрудничестве
Между Управлением Медицинской Службы Государственного Таможенного Комитета Азербайджанской Республики и Бакинским филиалом Первого Московского Государственного Медицинского Университета имени И.М. Сеченова был подписан меморандум о сотрудничестве с целью проведения совместных научных исследований в различных областях медицины и мероприятий непрерывного медицинского образования международного значения.
Согласно подписанному меморандуму о сотрудничестве планируется организация сертификационных медицинских тренингов, научно-практических мероприятий и исследований, а также совместных обучающих программ.
Кроме этого, в рамках меморандума о сотрудничестве, между Научно-Практическим и Учебным Центром УМСГ Таможенного Комитета Азербайджанской Республики и Учебно-Симуляционным Центром Бакинского филиала ПМГМУ имени И.М. Сеченова планируется проведение обмена экспертами, совместных мероприятий по совершенствованию теоретических знаний и практических навыков специалистов посредством симуляционного образования.