İ.M.Seçenov adına BMDTU-nun Bakı filialının Tədris-Simulyasiya Mərkəzində “Müalicə işi” ixtisası məzunlarının akkreditasiyasının ikinci mərhələsi keçirilib
Müəllif: SCSU
13.07.2021
Kateqoriya:
İ.M.Seçenov adına Birinci Moskva Dövlət Tibb Universitetinin Bakı filialının “Müalicə işi” ixtisası məzunlarının akkreditasiyasının ikinci mərhələsi 2021-ci ilin 2-3 iyul tarixlərində tədris-simulyasiya mərkəzində həyata keçirilib. Russiya Səhiyyə Nazirliyinin İ.M.Seçenov adına Birinci MDTU-nin FDMTT AT komissiyasının nəzarəti altında tələbələr simulyasiya şəraitində praktik bacarıqlarını möhkəmləndirirdilər.
İki imtahan günü ərzində Bakı filialının 6-cı kursunun bütün 87 tələbəsi akkreditasiyanın ikinci mərhələsini uğurla keçdi.

В учебно-симуляционном центре Бакинского филиала ПМГМУ имени И. М. Сеченова был проведен второй этап аккредитации выпускников по специальности «Лечебное дело»
Второй этап аккредитации по специальности «Лечебное дело» первых выпускников Бакинского филиала Первого Московского государственного медицинского университета имени И.М. Сеченова был проведен 2-3 июля 2021-ого года в учебно-симуляционный центре. Студенты отрабатывали практические навыки в симулированных условиях под наблюдением членов аккредитацинной комиссии ФГАОУ ВО Первого МГМУ им. И.М. Сеченова Минздрава России.
За два дня экзамена все 87 студентов 6-го курса Бакинского филиала успешно прошли второй этап аккредитации.