AMSEC Bakı Sağlamlıq Mərkəzi klinikasının əməkdaşları üçün BLS üzrə silsilə təlimlər keçirmişdir
İlk yardımın əsas məqsədi həyat xilas etmək üçün sadə tədbirlərin təşkili, ağrıların azaldılması və zərərçəkmişdə mümkün ola biləcək ağırlaşma hallarının qarşısını almaqdır. Bir çox məişət hadisələrində insanın taleyi hadisədən sonra yardımın nə qədər tez göstərildiyindən və bunun nə dərəcədə peşəkar olduğundan asılı olur. Məhz AMSEC kurslarında ilk yardım göstərilməsi prinsip və bacarıqlarını həm nəzəri, həm də praktiki olaraq qavramaq olar.
29 sentyabr – 2 oktyabr 2020-ci il tarixlərində İ.M.Seçenov adına Birinci Moskva Dövlət Tibb Universitetinin Bakı filialı nəznində yaradılmış Azərbaycan Tibb Tədris-Simulyasiya Mərkəzinin AMSEC mütəxəssisləri, Bakı Sağlamlıq Mərkəzi klinikasının orta tibb personalı üçün təməl ürək-ağciyər reanimasiyası üzrə təlimlər hazırlamışdırlar. AMSEC müəllimləri orta və kiçik tibb personalı üçün interaktiv formada dərslər keçirdilər. Təlimlərdə 100-dən çox adam iştirak etdi.
AMSEC tibb işçiləri üçün təlimlərin əhatə dairəsini genişləndirmək, xüsusən də həkimlərin praktiki bacarıq və səriştələrini təkmilləşdirmək üçün seminarlar təşkil etməyi planlaşdırır.

AMSEC провёл цикл тренингов по BLS для персонала клиники Bakı Sağlamlıq Mərkəzi
Главная цель оказания первой помощи — проведение простейших мероприятий, которые помогут спасти жизнь, уменьшить боль и предупредить возможные осложнения у пострадавшего. В большинстве бытовых случаев судьба человека зависит от того, как быстро после происшествия была оказана помощь, и насколько квалифицированной она была.Именно на курсах AMSEC можно освоить принципы и навыки оказания первой помощи как в теории, так и на практике.
С 29 сентября по 2 октября 2020 года специалисты Азербайджанского Медицинского Учебно-Симуляционного Центра AMSEC, созданного на базе Бакинского филиала Первого Московского Государственного Медицинского Университета им. И. М. Сеченова, подготовили тренинги по базовой сердечно-легочной реанимации для среднего медперсонала клиники Baki Sağlamlıq Mərkəzi. Преподаватели AMSEC в интерактивной форме провели занятия для среднего и младшего медицинского персонала. В тренингах приняли участие более 100 человек.
AMSEC планирует расширить тематику тренингов для медицинского персонала, в частности создать семинары по усовершенствованию практических навыков и компетенций врачей.