Tibbi bacarıqların təkmilləşdirilməsinə simulyasiya texnologiyalarınını daxil etməklə, mütəxəssis hazırlıqlarının keyfiyyətini artırmaq.
Simulyasiya mərkəzikommunikasiya məsələlərinə, böhran-menecmentə, komandada işə diqqətlə yanaşaraq, tibb işçilərinə tibb personalının səhvlərini minimuma endirmək məqsədi ilə reallığa yaxın şəraitdə yuxarıda göstərilən bacarıqları mənimsəməyə kömək edir.
- Tibb universiteti tələbələrinin, rezidentlərin və həkimlərin peşəkar bacarıq səviyyələrinin yüksəldilməsi. Hər səviyyədə tibbi mütəxəssislərin hazırlığı.
- Orta və aşağı tibb personalının hazırlıq səviyyəsinin artırılması
- Praktik bacarıqların təlimi və təkmilləşdirilməsi
- Yeni kompetensiyaların qazanılması
- Öyrədici modul proqramların keçirilməsi
- Əhalinin ilkin tibbi yardım və xəstələrə qulluq bacarıqlarının hazırlanmasına və öyrədilməsinə həsr olunmuş tədbirlərin təşkili və keçirilməsi

Повышение качества подготовки специалистов посредством внедрения симуляционных технологий в усовершенствование медицинских навыков.
Симуляционный центр, уделяя пристальное внимание вопросам коммуникации, кризис-менеджменту, работе в команде, помогает медицинскому персоналу освоить вышеперечисленные навыки в условиях, близких к реальности с целью минимизации ошибок медицинского персонала.
- Повышение уровня профессиональных навыков студентов медицинских университетов, резидентов и врачей. Подготовка медицинских специалистов на всех уровнях
- Повышение уровня подготовки среднего и младшего медицинского персонала
- Обучение и совершенствование практических навыков
- Приобретение новых компетенций
- Проведение модульных обучающих программ
- Организация и проведение мероприятий, посвященных вопросам подготовки и обучения населения навыкам оказания первой помощи и уходу за больными