İ.M. Seçenov adına Birinci Moskva Dövlət Tibb Universitetinin Bakı Filialının açılışı 16 sentyabr 2019-cu ildə baş vermişdir. Mərkəzin işi kliniki təfəkkürün formalaşmasına, komandada işləmə bacarığının inkişaf etdirilməsinə, real şəraitə maksimum uyğunlaşdırılmış vəziyyətdə tibbi yardım standartlarına uyğun olaraq fövqəladə hallarda ediləcək hərəkətlər və veriləcək qərarlara yönəlmişdir.
Simulyasiya Mərkəzinin texniki avadanlıqlarının yüksək səviyyəli realistikliyi hesabına, təlim iştirakçıları prosesə tam qərq ola və bizim komanda tərəfindən modelləşdirilmiş klinki vəziyyətləri mənimsəyə bilərlər.
Simulyasiya tədrisi yaxın gələcəkdə tibb təhsilində və ən əsası pasiyentin təhlükəsizyi üşün standartların müəyyən edilməsində qızıl standarta çevriləcək.

Открытие Учебно-Симуляционного Центра Бакинского Филиала Первого Московского Государственного Университета имени И.М. Сеченова состоялось 16 сентября 2019 года. Работа Центра сфокусирована на формировании клинического мышления, отработке навыков командной работы, действий и принятия решений в экстренных ситуациях в соответствии со стандартами оказания медицинской помощи в максимально приближенных к реальности условиях.
За счет высокого уровня реалистичности технического оборудования Симуляционного Центра обучающиеся могут полностью погрузиться в процесс и освоить различные клинические случаи, моделируемые нашей командой.
Симуляционное обучение в ближайшем будущем станет золотым стандартом в области медицинского образования и, что немаловажно, в создании стандартов безопасности пациента.